... ...

نمونه شکایت پیش فروش آپارتمان

  • ۴ مهر ۱۳۹۹
  • بروزرسانی: ۱۷ بهمن ۱۳۹۹
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 1280 بازدید

عنوان مجرمانه خاص

عنوان مجرمانه: اقدام به پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی موضوع ماده ۲۳ قانون پیش فروش ساختمان

مجازات: حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزا نقدی به میزان دو تا چهار برابر وجوه و اموال دریافتی

نمونه شکواییه: بسمه تعالی شاکی: مهناز بزرگی به اقامتگاه تهران مشتکی عنه: قربانعلی فرخ موضوع جرم:اقدام به تنظیم قراردادپیش فروش بدون تنظیم سند رسمی موضوع ماده ۲۳و۲۴ قانون پیش فروش ساختمان محل وقوع جرم: پاسداران دلایل و منضمات: رونوشت مصدق مبایعه نامه عادی، سرپرست محترم دادسرای ناحیه ۴ تهران با سلام و عرض ادب احتراماً با ارائه یک برگ وکالتنامه و اعلام قبول موکل موارد ذیل را به سبب دفاع از حقوق حقه موکل به استحضار می رساند: خانم مهناز بزرگی (موکل) در تاریخ ۲۱/۶/۹۴ با آقای قربانعلی فرخ قراردادی در بنگاه معاملاتی آشیان منعقد می کنند. و مقرر می شود ۶ دانگ از یک دستگاه آپارتمان شخصی به پلاک ثبتی ۲۵۷۴ به مساحت۱۶۰ متر مربع ساخته و تکمیل و در تاریخ ۲۵/۱۱/۹۵ تحویل موکل گردد.

گفتنی است که آقای فرخ صاحب بنگاه معاملاتی آشیان می باشند و در واقع این قرارداد در بنگاه ایشان منعقد گردیده است. پس از مضی مدت و سر آمدن تاریخ تحویل قرارداد ،موکل متوجه می شود که ایشان هیچ اقدامی در جهت پیشرفت ملک، ننموده است و با وجود اینکه مشتکی عنه از قانون پیش فروش ساختمان به سبب کثرت معاملات آگاهی داشته است قرارداد را در دفتر اسناد رسمی ثبت نمیکند و این خود اسباب خسارت متعددی را برای موکل فراهم آورده است چرا که ایشان دیگر نمیتوانند از امتیازات خاص موجود در این قانون بهره مند گردند.

مطلب مرتبط:  وکیل دستور تخلیه متخصص همراه با هزینه و شرایط آن

 شکایت پیش فروش آپارتمان

فلذا با توجه به اینکه قرارداد در تاریخ ۲۱/۶/۹۴ منعقد گردیده و قانون پیش فروش ساختمان در تاریخ ۶/۴/۹۴ اجرایی گردیده است و براساس این قانون مشتکی عنه در مقام مشاور املاک ، مکلف به راهنمایی برای تنظیم سند رسمی و در مقام پیش فروشنده ، مکلف به اقدام به تنظیم سند رسمی برای پیش فروش بوده است ولی از این کار خودداری نموده و موکل نا آگاه را نیز از وجود این حق مطلع ننموده است ،وفق ماده ۲۳ قانون پیش فروش ساختمان که مقرر می دارد: اشخاصی که بدون تنظیم سند رسمی اقدام به پیش فروش ساختمان …………….. نمایند به حبس از نود و یک روز تا یک سال حبس یا جزای نقدی به میزان دو تا چهار برابر وجوه و اموال دریافتی محکوم می شوند.

و همچنین ماده وفق ماده ۲۴همان قانون که اشعار می دارد مشاوران املاک باید پس از انجام مذاکرات مقدماتی طرفین را به جهت تنظیم سند رسمی قرارداد پیش فروش به یکی از دفاتر اسناد رسمی دلالت نمایند و نمی توانند رأساً مبادرت به تنظیم قرارداد پیش فروش نمایند،در غیر اینصورت برای بار اول تا یک سال و برای بار دوم تا دو سال تعلیق پروانه کسب و در بار سوم به ابطال پروانه کسب محکوم می گردند، با توجه موارد معنونه و عنوان خاص مجرمانه اقدامات ایشان تقاضای رسیدگی وپیگیری مشدد به جهت احقاق حقوق حقه موکل مورد استدعاست. قبلاً از الطاف حضرتعالی کمال امتنان و سپاس را دارم. با تجدید مراتب احترام …….. با وکالت از مهناز…..

مطلب مرتبط:  نمونه فرم وکالتنامه وکیل دادگستری
سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312