شک به همسر و پرینت موبایل

چهارشنبه, 23 آذر 776 07:27
تعداد بازدید 1316 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(3 رای‌ها)

سوال حقوقی راجب شک به همسر و روش اثبات خیانت و روابط نامشروع پاسخ : سلام مدتی قبل در کیف خانومم یک نامه مشکوک پیدا کردم و شک کردم که او با پسری در دانگشاه دوست است. به همین دلیل روی گوشی و ضبط صدا قرار دادم و تلگرامش رو هک کردم. از کل پیام هاش عکس گرفتم و به پدرش نشان دادم. حال آنها می گویند من الکی میگم و میخوان شکایت کنند. لطفا کمک کنید آیا راهی برای اثبات خیانت همسر و رابطه نامشروع ایشون هست؟ پاسخ : سلام. اقدام شما در قرار دادن ضبط صدا و نیز هک نمودن تگلرام همسرتان غیرقانونی بوده و می تواند برای شما مجازات هایی مثل حبس و جزای نقدی در پی داشته باشد. اما چنانچه مطمئن هستید که همسرتان مرتکب عمل خلاف قانونی گردیده است، می توانید اقدام به شکایت نمایید و در دادگاه از طریق شهود ادعای خود را ثابت کنید و یا قاضی را قانع کنید که مجوز پیرینت پیام با تماس همسرتان را صادر نماید.

شک به همسر

نکات این بخش توضیح داده شده توسط وکیل دادگستری موسسه حقوقی تهران مدافع : 1- جرم رابطه نامشروع در قانون تعریف نشده است. ولی می توان گفت که رابطه نامشروع، توافق دو نامحرم ( زن و مرد ) به نوعی از روابط جنسی کمتر از زنا یا رابطه جنسی کامل است. بنابراین صرف مکالمه تلفنی عادی، قدم زدن در پارک یا خیابان، مکاتبه عادی و ... رابطه نامشروع بشمار نمی آید. 2- در صورتی از طرفی شوهر به دروغ شکایت کند و قاضی دستور پرینت پیامک های زن را صادر نماید و جرم رابطه اثبات نشود، زن می تواند اعاده حیثیت نماید که مجازات آن حبس و شلاق خواهد بود. 3- معمولا بدون دلیل محکمه پسند، دادگاه دستور پرینت ریز مکالمات و متن پیامک ها را صادر نمیکند.

همچنین اصولا پرینت مکالمات 6 ماه قبل داده خواهد شد که اگر لازم باشد بنا به درخواست دادگاه می وتاند تغییر کند. لازم به ذکر است امکان درخواست پرینت پیام تلرگام وجود ندارد. در صورت داشتن سوال میتواند با مشاوره حقوقی ما توسط وکلای مجرب به پاسخ سوال خود برسید.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 اسفند 1397 07:27