شک به همسر و پرینت موبایل - وکیل روابط نامشروع | تهران مدافع

شنبه, 23 فروردين 1399 10:42
تعداد بازدید 20187 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(7 رای‌ها)

شک به همسر و پرینت موبایل

سوال حقوقی راجب شک به همسر و روش اثبات خیانت و روابط نامشروع 

سلام مدتی قبل در کیف خانومم یک نامه مشکوک پیدا کردم و شک کردم که او با پسری در دانشگاه دوست است. به همین دلیل روی گوشی و ضبط صدا قرار دادم و تلگرامش رو هک کردم. از کل پیام هاش عکس گرفتم و به پدرش نشان دادم. حال آنها می گویند من الکی میگم و میخوان شکایت کنند. لطفا کمک کنید

آیا راهی برای اثبات خیانت همسر و رابطه نامشروع هست؟

پاسخ : سلام. اقدام شما در قرار دادن ضبط صدا و نیز هک نمودن تگلرام همسرتان غیرقانونی بوده و می تواند برای شما مجازات هایی مثل حبس و جزای نقدی در پی داشته باشد. اما چنانچه مطمئن هستید که همسرتان مرتکب عمل خلاف قانونی گردیده است، می توانید اقدام به شکایت نمایید و در دادگاه از طریق شهود ادعای خود را ثابت کنید و یا قاضی را قانع کنید که مجوز پیرینت پیام با تماس همسرتان را صادر نماید.

رابطه نامشروع

1- جرم رابطه نامشروع در قانون تعریف نشده است. ولی می توان گفت که رابطه نامشروع، توافق دو نامحرم ( زن و مرد ) به نوعی از روابط جنسی کمتر از زنا یا رابطه جنسی کامل است. بنابراین صرف مکالمه تلفنی عادی، قدم زدن در پارک یا خیابان، مکاتبه عادی و ... رابطه نامشروع بشمار نمی آید.

2- در صورتی از طرفی شوهر به دروغ شکایت کند و قاضی دستور پرینت پیامک های زن را صادر نماید و جرم رابطه اثبات نشود، زن می تواند اعاده حیثیت نماید که مجازات آن حبس و شلاق خواهد بود.

3- معمولا بدون دلیل محکمه پسند، دادگاه دستور پرینت ریز مکالمات و متن پیامک ها را صادر نمیکند.

همچنین اصولا پرینت مکالمات 6 ماه قبل داده خواهد شد که اگر لازم باشد بنا به درخواست دادگاه می وتاند تغییر کند. لازم به ذکر است امکان درخواست پرینت پیام تلرگام وجود ندارد. در صورت داشتن سوال میتواند با مشاوره حقوقی ما توسط وکلای مجرب به پاسخ سوال خود برسید.

طرفین دعوی در مراجع کیفری حق انتخاب چند وکیل را دارند؟

1-در محاکم کیفری 2(پرونده های همانند سرقت و تصرف و ...) هر یک از طرفین مستنداً به تبصره ماده 346 ق.آ.د.ک حداکثر می توانند دو وکیل انتخاب نمایند.

2-در محاکم کیفری یک (پرونده های مهم همانند آدم ربایی و تجاوز به عنف و ...) هر یک از طرفین می توانند مستنداً به ماده 385ق.آ.د.ک حداکثر 3 وکیل انتخاب نمایند.

آخرین ویرایش در شنبه, 23 فروردين 1399 10:42
مطالب مرتبط