... ...

آیا مهریه زندان دارد؟

  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
  • بروزرسانی: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 1115 بازدید

آیا مهریه زندان دارد؟

پس از مطالبه مهریه از سوی زوجه و پس از قطعیت حکم صادره در صورت عدم پرداخت مهریه طبق ماده ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی در صورت عدم امکان و نبود امکان وصول از اموال محکوم علیه در صورت صدور اجرائیه جلب و نهایتاً تا زمان پرداخت حبس خواهد شد.

تقسیط مهریه

ولیکن در حال حاضر طبق قانون پس از صدور حکم پس از آن که محکوم له تقاضای اجرای حکم را نماید محکوم علیه می تواند ظرف مدت ۳۰ روز پس از ابلاغ اجراییه اقدام به تقدیم دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به ( مهریه ) نماید و تقاضای تقسیط

از دادگاه طبق ادله ارائه شده نماید که در این خصوص نحوه ارئه اوراق شهادت شهود و لیست اموال حتماً با وکیل متخصص امور خانواده مشاوره نمائید. لازم به ذکر است که برای اثبات اعسار و عدم توانایی پرداخت یک جای مهریه شهادت شهود و لیست اموال و حتماً باید به دادگاه به عنوان مستندات تقدیم شود و طبق قوانین مندرجات آن مورد بررسی قرار می گیرد و برای مثال در صورت عدم درج میزان زمان معاشرت شهود لازم و ضروری می باشد.

در صورتی که دادگاه اعسار شما را مورد قبول بداند نسبت به تقسیط و نحوه پرداخت حکم صادر می نماید در صورتی که نسبت به میزان اقساط و یا پیش قسط اعتراضی طرفین داشته باشند می توانند با تجدیدنظرخواهی و ارائه دلایل اقدام نمایند.

در صورت این که اقساط مهریه پرداخت نشود با درخواست زوجه می باشد و در صورتی که شما قبل از افزایش قیمت سکه محکوم به پرداخت شده اید با درخواست تعدیل اقساط و ارائه مدارک امکان کاهش اقساط مهریه را خواهید داشت.

مطلب مرتبط:  شماره تلفن وکیل و شماره موبایل وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی رایگان

برای مشاوره حقوقی با مؤسسه حقوقی تهران مدافع تماس حاصل نمائید.

سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312